Loading...
AKTUALNOŚCI 2018-04-01T09:08:12+00:00

AKTUALNOŚCI …

Wielkanocne Tradycje Kulinarne i Rękodzielnicze – 27 marca 2018 r. – ZAPRASZAMY

I Konferencja „POWSTRZYMAĆ SMOG” – 7 marca 2018 Ustroń

Wystąpienie Przemysława Korcza  Prezesa Stowarzyszenia Projekt Ustroń

SPU skupiające grono ludzi zainteresowanych zrównoważonym rozwojem Ustronia skupia się w swoich działaniach m.in. nad szeroko pojętą ochroną walorów uzdrowiskowo-turystycznych miasta. Cieszymy się, iż z inicjatywy prof. Pawła Buszmana została zorganizowana w naszym mieście I Konferencja Powstrzymać smog. Wyzwania i rozwiązania dla Polski. Stowarzyszenie Projekt Ustroń było jednym z organizatorów przedsięwzięcia, a prezes Przemysław Korcz wziął udział  jako panelista w sesji Smog w perspektywie lokalnej i krajowej-zagrożenia i rozwiązania …  – Kliknij by dowiedzieć się więcej.

Bezpłatny basen dla dzieci, młodzieży oraz seniorów z Ustronia
Stowarzyszenie Projekt Ustroń zaprosiło do bezpłatnego korzystania podczas wakacji z nowoczesnych basenów solankowych w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia. Oferta skierowana była do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz seniorów w wieku 60+. Od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-14.00 mieli oni możliwość bezpłatnego pływania, kąpania się w basenie, korzystania z jacuzzi oraz masaży wodnych. Propozycja cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Ustronia.

Zajęcia z instruktorem dla najmłodszych
Teraz Stowarzyszenie Projekt Ustroń wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Ustronia chce zachęcić dzieci i młodzież do korzystania z basenów solankowych. Dlatego przygotowało specjalną ofertę zajęć z instruktorem. Trwające 45 minut zajęcia na basenie, zawierają elementami nauki pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Kąpiele w basenach solankowych należą do najważniejszych elementów rehabilitacji ruchowej. Dzięki zawartości w solance jodu i bromu w sali z basenem panuje specyficzny mikroklimat odgrywający istotną rolę w leczeniu chorób dróg oddechowych i alergii. Ustrońskie solanki, wydobywane z dwóch odwiertów w pobliżu Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, zalicza się do najlepszych w kraju. Cztery baseny Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia napełnione solanką o stężeniu 3-4%.
Zajęcia mogą się odbywać w dogodnym dla zainteresowanych terminie – zawsze od godziny 16.00, z wyłączenie wtorków. Wejście na basen zawsze o pełnej godzinie. Jedynym ograniczeniem jest liczebność grupy – zajęcia przygotowane są dla maksymalnie 30 dzieci.

Zajęcia aqua aerobic w basenie solankowym
1 listopada 2017 r. rozpoczęliśmy kolejne zajęcia z myślą o seniorach. Tym razem studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ustroniu korzystają z zajęć aqua aerobic na basenie solankowym. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 16.00 i trwają 45 minut. Aqua aerobic to zajęcia dla aktywnych seniorów. Jest to forma aktywności fizycznej polecana zwłaszcza seniorom mającym problemy ze stawami i poruszaniem się. Dzięki współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku ze Stowarzyszeniem Projekt Ustroń, za udział w zajęciach studenci płacą 12 zł. Zapisy przyjmowane są w siedzibie UTW – Akademii Esprit.